ciocia jadzia - obrazekRusza nabór do projektu „Święto cioci według Elizy Piotrowskiej" adresowany do dziecięcych Klubów DKK. „Święto cioci..." to projekt pilotażowy, w którym udział wezmą tylko cztery Kluby DKK. Na czym będzie polegał? Na zorganizowaniu przez bibliotekarzy i dzieci imprezy dla cioć. Skąd pomysł na projekt? Inspiracji do powstania projektu dostarczyła książka Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia", której główna bohaterka, właśnie tytułowa ciocia, ubolewa na brak swojego święta. Dlaczego w kalendarzu jest święto mamy i taty, babci i dziadka, a nie ma święta cioci? W końcu każde dziecko, bez wyjątku każde, ma przynajmniej jedną ciocię!

W ramach projektu zaplanowane zostały spotkania przygotowujące do święta cioci, spotkanie z autorką Elizą Piotrowską, a przede wszystkim wspólne świętowanie dzieci i cioć.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy do 10 kwietnia (do godz. 12.00) droga elektroniczną. Zainteresowane Kluby zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wysłania go na adres: m.kremer@wimbp.zgora.pl. Ogłoszeni wyników naboru będzie miało miejsce 14 kwietnia.

Zapraszamy!

formularz zgłoszeniowy