tajemnica„Rodzimy się braćmi, lecz pod wpływem wychowania stajemy się różni". Pani Ming lat 50, uszczypliwa babcia klozetowa w męskiej ubikacji opowiada,że jest matką dziesięciorga dzieci. Liczna rodzina wydaje się jej całym światem. Główny bohater europejczyk odwiedzający współczesne Chiny jest zafascynowany jej osobą. W Chinach wolno mieć tylko jedno dziecko, więc ona każde dziecko zameldowała pod innym nazwiskiem. Opowiada o życiu każdego dziecka- każde jej dziecko jest wyjątkowe. Wiedziony ciekawością europejczyk postanawia odkryć największy sekret pani Ming, który kobieta skrywa pod fasada swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieściach. Nagle pani Ming poda ofiarą wypadku. Europejczyk odwiedza ją w szpitalu, gdzie poznaje tajemnice jej dziesięciorga wirtualnych dzieci. Pani Ming sama jednak uosabiała cały naród chiński subtelnie cywilizowany.

Barbara Matysiak
Babimost 26.03.2015r