Dnia 9 kwietnia 2015 r. w bibliotece w Zawadzie odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - III miejscowej szkoły podstawowej z pisarką, dziennikarką, recenzentką i współautorką podręczników – Małgorzatą Strękowską – Zaremba. Jej książka „Złodzieje snów" – została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Nasza biblioteka od lat prowadzi Dyskusyjny Klub Książki, który jest inicjatywą Instytutu Książki pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i właśnie w ramach tychże spotkań mieliśmy zaszczyt gościć panią Strękowską.
Pisarka mówiła o sobie i bohaterach swoich niezwykłych książek, niesfornym Maciusiu, Detektywie Kefirku, czytała fragmenty książek, odpowiadała na liczne pytania młodych czytelników nie zawsze związanych z działalnością literacką, a na samym końcu rozdawała autografy.
Namawiała również dzieci do czytania książek mówiąc, że „jest to jak czekolada- jak się zacznie jeść to nie ma końca".
W chwilach przerwy dzieci ćwiczyły ciało i głowę, gimnastykując się oraz odgadując zagadki.
Spotkanie zakończyło się obietnicą dzieci, że sięgną po książki pani Małgorzaty po które zapraszamy do naszej biblioteki.
Na naszych spotkaniach DKK będziemy również kontynuować spotkania z książkami pani Małgorzaty.

strekowska strękowska 2