tajem. diam. 1-1Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbyło się 15 kwietnia 2015 roku. Tematem spotkania była książka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - „Tajemnica diamentów".
Pewnego dnia w biurze Lassego i Mai pojawia się najbogatszy w całym miasteczku człowiek, Mahammed Karat , właściciel znanego i popularnego w kraju sklepu jubilerskiego. Pan Karat dba o swoje interesy – sprawdza pod koniec każdego dnia , czy pracownicy nie wynoszą ze sklepu jego cennych kamieni, ale pomimo zabezpieczeń i kontroli codziennie ginie jeden diament. Właściciel sklepu jubilerskiego jest już na skraju bankructwa, jeśli dwójka małych detektywów mu nie pomoże - będzie musiał zamknąć sklep.
Lasse i Maja i tym razem pomyślnie rozwiązują zagadkę.
Jeśli chcecie odkryć tajemnicę znikających diamentów proponujemy przeczytać książkę.
Przyjemnej lektury.
Dzieci z DKK w Krzepielowie.