PLAKAT na stronęWzorem działalności Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych Debiut w latach 2012-2014 w tym roku organizujemy kolejne interesujące wydarzenie kulturalne: Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Maklak Machalica. Przystanek Teatralny.

Przedsięwzięcie to powstało na bazie naszych bogatych doświadczeń, które w 2015 roku przenieśliśmy do Zielonej Góry. W dniach 11-14 czerwca 2015 r. pragniemy zaoferować mieszkańcom Zielonej Góry oraz przybyłym do miasta gościom czterodniowe wydarzenie obfitujące w projekcje filmowe, spektakle teatralne, koncerty, spotkania z twórcami,  aktorami i komentatorami zjawisk kultury, krytykami filmowymi i teatralnymi dyskusje o filmach, książkach i spektaklach oraz warsztaty filmowe i teatralne.

Punktem wyjścia do realizacji Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Maklak Machalica. Przystanek Teatralny jest refleksja o trzech znaczących  aktorach filmowych i teatralnych związanych z Lubuskiem: Macieju Kozłowskim, aktorze filmowym i teatralnym pochodzącym z Kargowej, Henryku Machalicy, aktorze zawiązanym w latach 1959-1961 z Lubuskim Teatrem im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze oraz Zdzisławie Maklakiewiczu, gościem Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie.

Tegoroczny Festiwal gościć będzie popularnych polskich i niemieckich aktorów, krytyków filmowych i teatralnych, reżyserów polskich oraz niemieckich,  realizatorów FilmFestival w Cottbus, min.: Wojciecha Pszoniaka, Adama Woronowicza, Grażynę Szapołowską, Joannę Szczepkowską, Bronisława Cieślaka, Lecha Dyblika,  reżyserów kina młodego pokolenia: m. in. Katarzynę Jungowską, a także muzyka Marka Piekarczyka i poetę i artystę Andrzeja Poniedzielskiego.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego, Wojewody Lubuskiego, Prezydenta Miasta

Zadanie wspólfinnoswane ze środków Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn logoPISF10 lat emocji bez-tlapasek RPO-1

Wejściówki do odbioru przed wejściem głównym Biblioteki, przy Ławeczce Norwida od 1 czerwca w godz. 10.00-18.00. Każda osoba może pobrać po dwie wejściówki na wszystkie wydarzenia.

Uwaga! Limit wejsciówek na poniższe imprezy wyczerpany!

11 czerwca godz. 16.00 Cafe Film, godz. 16.00 Promocja książki Maklak. Oczami córki. Spotkanie autorskie z córką Zdzisława Maklakiewicza MARTĄ MAKLAKIEWICZ

11 czerwca godz. 22.00, Kino Zgora, "Dzień Kolibra"

11 czerwca godz. 10.00, Kino Norwid, "Dwa życia"

11 czerwca  godz. 18.00 Cafe Film, Promocja książki Zapomniałam o tobie. Spotkanie autorskie z GRAŻYNĄ SZAPOŁOWSKĄ

11 czerwca  godz. 19.00 Cinema Film, projekcja filmu "Piąte: nie odchodź!"

12 czerwca godz. 16.00 Cafe Film, Spotkanie z aktorem ADAMEM WORONOWICZEM

12 czerwca godz. 17.00 Kino Zgora, "Bracia Karamazow"

12 czerwca godz 18.00 Sala Kolumnowa, Adam Woronowicz „Miłość"

12 czerwca godz. 20.30,  Sala Piekarnia, "Dzień dobry i do widzenia",

12 czerwca godz. 22.00, Cinem Film, "Służby specjane"

13 czerwca godz. 13.00, Kino Norwid, "Wilgotne miejsca"

13 czerwca godz. 11.00, Kino Norwid, "Kebab i Horoskop"

13 czerwca godz. 15.00, Cafe Film, Promocja książki Zwierzenia kontestatora. Spotkanie autorskie z MARKIEM PIEKARCZYKIEM

13 czerwca godz. 15.30 Kino Zgora, "Balanga"

13 czerwca godz 16.00, Kino Cinema, "Polskie Gówno"

13 czerwca godz. 17.00 Sala Piekarnia, Recital Marek Piekarczyk. Akustycznie

13 czerwca godz. 20.00 Kino Norwid, "Fotograf"

13 czerwca godz. 22.00 Kino Cinema, "Carte Blanche"

14 czerwca godz. 12.00, Cafe Film, Promocja książki 07 zgłasza się. Spotkanie z BRONISŁAWEM CIEŚLAKIEM i autorem książki PIOTREM K. PIOTROWSKIM

14 czerwca godz. 13.00, Kino Norwid, Jeziorak

14 czerwca godz. 15.00 Kino Zgra, "Między światami"

14 czerwca godz. 16.00 Kino Norwid, "Goła baba"

14 czerwca godz. 17.00 Kino Zgora, "Klucznik"

14 czerwca godz. 17.45 Cafe Film, Promocja książek Kto ty jesteś oraz Kto ty jesteś. Tom 2. Wygrasz jak przegrasz. Spotkanie autorskie z JOANNĄ SZCZEPKOWSKĄ

14 czerwca , godz. 18.30 Kino Zgora, "Rajska jabłoń"

14 czerwca godz. 19.00, Sala Kolumnowa, Gala Festiwalu i występ Andrzeja Poniedzielskiego

14 czerwca godz. 21.00 , Kino Norwid, "Belfer"

14 czerwca godz. 22.00 Kino Cinema, "Bogowie"

14 czerwca godz. 22.30 Patio Biblioteki, koncert Lecha Dyblika

Program Kozzi-Maklak-Machalica

Biblioteka i książka na Festiwalu!

Więcej informacji na:
stronie www.festiwal.zgora.pl