Agencja Promocyjna OKO Organizator Rabka Festival zaprosza na Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej do Rabki (9-12 lipca 2015). Wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Rabce-Zdroju, przygotowaliśmy bogaty program dla dzieci, a także jeden dzień prezentacji dla dorosłych: bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców. Wśród prelegentów między innymi: Joanna Olech, Roberto Innocenti, Józef Wilkoń, Jarosław Mikołajewski... Będzie można także posłuchać dyskusji z udziałem kuratorek festiwali literatury dziecięcej w Bath i Lund (to największe tego typu festiwale w Anglii i Szwecji).

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny (jedynie na warsztaty dla dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy).

Prezentacje dla dorosłych odbywają się w dużym nowoczesnym kinie (na 200 osób), nie powinno więc być problemu z miejscami.
W związku z festiwalem, Biblioteka w Rabce ogłosiła konkurs rysunkowy „Kto mieszka w książce Marysi?" – materiały konkursowe wysyłamy w załączniku. Można je także pobrać ze strony internetowej festiwalu.

Osoby kontaktowe: Iwona Haberny, 502 127 642, Agnieszka Dybaś, 669 132 991

Do 15 czerwca można nadsyłać prace na konkurs („Rysowanka" – w załączniku, a także do pobrania na stronie www.rabkafestival.pl), w którym główną nagrodą jest pobyt w Rabce-Zdroju podczas festiwalu literatury dziecięcej „Rabka Festival 2015". Festiwal odbędzie się w dniach 9-12 lipca, przy wsparciu środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Szczegółowe informacje o Festiwalu znajdują się na stronie www.rabkafestival.pl
Niezależnie od wyników konkursowych zmagań, do Rabki zapraszamy wszystkich, Dużych i Małych, którzy lubią piękne książki i chcą twórczo spędzić wakacje. Dla Dorosłych - rodziców, bibliotekarzy, księgarzy i nauczycieli - przygotowaliśmy cykl prezentacji i dyskusji z udziałem wybitnych specjalistów zajmujących się promocją literatury dziecięcej (z Polski i z zagranicy). Na dzieci natomiast czekają spotkania autorskie, warsztaty, spektakle i gry terenowe, które umożliwią spotkanie z ulubionymi artystami i pozwolą rozwinąć kreatywność i fantazję.
Jest wiele powodów, dla których warto wziąć udział w rabczańskim Festiwalu. Oto kilka najważniejszych:
• „Rabka Festival" to jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w wakacje uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Cała infrastruktura miasta podporządkowana jest najmłodszym: ogromny Park Zdrojowy z placami zabaw i parkami linowymi, amfiteatr, Teatr Lalek, nowoczesne kino cyfrowe i przepiękna Biblioteka w zabytkowym budynku dworca PKP;
• Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
• Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy (autorzy, ilustratorzy, aktorzy – z kraju i zagranicy), dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne – w ubiegłym roku w Rabce narodziła się wspólna książka Martina Widmarka i Wojciecha Widłaka.
• Nasz festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy... ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.
• Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.
• Wszystkie festiwalowe wydarzenia dostępne są nieodpłatnie, jedynie w przypadku warsztatów, ze względów organizacyjnych, obowiązują wcześniejsze zapisy (rozpoczynamy je 15 czerwca)
• Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu są „dziwne zwierzęta". Chcemy pokazać, że to co odmienne zasługuje na szacunek, bo czyni nasz świat ciekawszym i bardziej kolorowym.

Twórcy

Rysowanka

Rabka Festival 2014 Jerzy Stuhr czyta na dobranoc-1 Rabka Festival 2014 warsztaty lalkarskie