gimnazjumNa majowym spotkaniu w DKK, klubowicze do dyskusji przygotowali powieść Jamesa Pattersona Gimnazjum najgorsze lata mojego życia.
Głównym bohaterem jest dwunastoletni chłopiec Rafe, rozpoczynający naukę w amerykańskim gimnazjum Hills Village. Chłopiec już od pierwszego dnia pobytu w szkole postanawia łamać wszystkie zasady. Wymyśla przyjaciela z którym konsultuje wszystkie swoje działania. Przygotowany plan wdraża i już pierwszego dnia włącza alarm w szkole. Rafe nie radzi sobie w nowej szkole. Środowisko uczniowskie go nie akceptuje, choć sam bohater uważa, że się świetnie bawi i wszyscy powinni go podziwiać. Z powodu złych ocen grozi mu powtarzanie szóstej klasy.
Z relacji klubowiczów, ich przejście ich do gimnazjum odbyło się bezboleśnie. Bardzo szybko udało się nawiązać kontakt z rówieśnikami, lubią swoja szkołę i nauczycieli. Pomimo, że nie doświadczyli tego co główny bohater, książka się spodobała. Zawarte w niej relacje pomiędzy uczeń – nauczyciel-rodzic są trudne. Trzeba o tym rozmawiać i przyjmować krytykę. Książkę wzbogacają groteskowe ilustracje, które wyraźnie uwidaczniają problemy głównego bohatera.

Koordynator DKK
Alicja Ptasińska