CZERWIEC 10 CopyW dniu 29.05.2015 r. podopieczni Świetlicy Środowiskowej „UŚMIECH" w Witoszynie Górnym uczestniczyli w DKK. W trakcie spotkania dzieci wspólnie czytały oraz omawiały książeczkę ElizyPiotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio - Umiem się dzielić". Książeczka przypadła dzieciom do gustu, ponieważ jej tematyka jest im dobrze znana. Uczestnicy spotkania sami przyznali, że czasami zdarzało im się postępować w taki sam sposób jak główny  bohater książki. Dzieci opowiedziały historie swoich zabaw z rówieśnikami oraz sytuacje, w których podobnie jak Tupcio Chrupcio oni sami, bądź inni nie chcieli podzielić się zabawką. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie zachowanie nie jest właściwe i zrozumieli, że w zabawie trzeba postępować w sposób koleżeński. Po wspólnym przeczytaniu oraz omówieniu opowiadania osoba prowadząca spotkanie nagrodziła uczestniczących czytelników książeczką z serii „100 bajek naszego dzieciństwa". Skromny upominek ucieszył dzieci i przyczynił się do kolejnego obcowania z książką.