W czerwcowy poranek uczniowie Zespołu Szkół w Witoszynie uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym w Bibliotece w Wymiarkach w ramach projektu kulturalnego Dyskusyjne Kluby Książki. Dzięki uprzejmości Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze mali czytelnicy mogli spotkać się z autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pani Barbara Kosmowska z niezwykłą dla siebie uprzejmością, otwartością i literackim wdziękiem odpowiadała na pytania czytelników. Podczas prezentacji swojej twórczości zachęcała dzieci do czytania książek, które poruszają wiele problemów, są lekarstwem na zmartwienia i sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu. Dobry kontakt z odbiorcą sprawił, że uczestnicy spotkania nie tylko polubili pisarkę, ale również otworzyli się podczas wspólnej rozmowy. Pani Kosmowska opowiedziała o swoim życiu, pasjach oraz rodzinie. Kilkakrotnie podkreśliła, że pochodzi z małej miejscowości z czego jest dumna. Akcentowała, iż nie jest ważne to gdzie mieszkamy, ale to jakimi jesteśmy ludźmi i w jakim kierunku zmierzamy. Istotne są bowiem nasze marzenia i ich realizacja. Pani Kosmowska na swoim przykładzie wyjaśniła, że pasja pisania drzemała w niej od najmłodszych lat, ale literacko debiutowała dopiero po 40 – stce, dlatego zachęcała wszystkich do ujawniania swoich zainteresowań i twórczych talentów.
Spotkanie napełniło optymizmem i dobrą energią wszystkich zgromadzonych, którzy mogli liczyć na autograf i wspólne zdjęcie.

kosmowska kosmowska 2