cyrkLasse i Maja, to główni bohaterowie powieści Martina Widmarka i Helen Wills pt. ,,Tajemnica cyrku”. Książka zawitała na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki we Wschowie, w dniu 17.06.2015 r. Akcja toczy się w małym szwedzkim miasteczku Valleby, do którego zawitał cyrk, a wraz z jego przyjazdem pojawiło się nowe zadanie dla młodych detektywów Lessego i Mai. Tym razem mają za zadanie wyjaśnić serie kradzieży, do których dochodzi podczas przedstawienia. Dzieci poznają pracowników cyrku: dyrektora, który ma kłopoty finansowe, jego żonę, która chce go opuścić, córkę dyrektora, której towarzyszy małpka przy sprzedaży baloników i która ma dosyć takiego życia. Siłacza, który musi wypłacić duże odszkodowanie, za złamanie widzowi nosa. Magika, który odsiadywał wyrok w więzieniu. Każda z tych osób ma motyw i każdy jest potencjalnym sprawcą. Jak sobie poradzą bohaterzy i czy zdołają ująć złodzieja, będziecie mogli dowiedzieć się sami, po przeczytaniu tej książki. Gorąco polecam.

Moderator DKK we Wschowie

Danuta Ratuszniak