hej24 maja 2015r. spotkaliśmy się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, aby porozmawiać o książce pt. „Tajemnica Szkoły", akcja rozgrywa się w małym ,szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Głównymi bohaterami opowieści detektywistycznej są Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą biuro śledcze. Nagle w ich mieście pojawiły się fałszywe banknoty, które pochodziły z ich szkoły i sprawiły kłopoty. Wkrótce jednak dzieci przekonały się, że ich szkoła kryje jakąś tajemnice. Książka nam się nie podobała, ponieważ nie intrygują nas takie tematy. Natomiast jeśli ktoś lubi o takim czymś czytać, bardzo zachęcamy.

„Hej! Jesteśmy tu"

Jeszcze raz spotkaliśmy się w maju 13 maja 2015 r., aby porozmawiać o książce Josteina Gaardera „Hej! Czy jest tu kto?", bardzo nam się podobała. Jednak innego zakończenia nie spodziewaliśmy się takiego jakie nastąpiło. Polecamy tę książkę młodzieży.

DKK ze Szlichtyngowej