Martin Widmark i Helena Willis są autorami serii książek pt. „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. W „Tajemnicy biblioteki”, komisarz policji w Valleby zwraca się z prośbą o pomoc do dwójki wyjątkowo rozgarniętych dzieciaków czyli Lassego i Mai . Mają obserwować bibliotekę, z której znikają cenne książki. My  postanowiłyśmy same rozwiązać tajemnice znikających książek z biblioteki.  Wcieliłyśmy się w postacie z książki, z tekstu wynotowałyśmy potrzebne informacje dotyczące naszych postaci. Zagadka nie była łatwa, tylko 3 osoby prawidłowo podały nazwisko osoby , która kradła książki z biblioteki. Okazał się nim pastor , który chciał je podarować Panu Jezusowi z okazji święta Wniebowstąpienia Motywacje złodzieja są  bardzo naiwne, a i cel kradzieży może rozbawić.  Tekst  napisany prostymi  i krótkimi zdaniami , autor wprowadza sporo dialogów, więc dzieci chcące samodzielnie czytać nie powinny mieć z tym problemów. Polecamy książkę , można się wspaniale bawić . Zamierzamy przeczytać kolejne książki z tej serii.

ksiązki ksiązki2