Twórczość Nicholasa Sparksa utrzymuje się w czołówce światowych bestsellerów. Po raz drugi tematem dyskusji w DKK dla młodzieży była powieść tego popularnego pisarza wśród młodych ludzi. Nicholas Sparks napisał: ,„Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz...". Książka „I wciąż ją kocham" jest romantyczną opowieścią o miłości i rozstaniu. Na przepustce John poznał Savannah, studentkę i wolontariuszkę. Pomiędzy obojgiem rozkwitła miłość i dziewczyna przyrzekła czekać na Johna, dopóki nie skończy służby wojskowej. Wydarzenia z 11 września zmieniły wszystko i chłopak z poczucia obowiązku przedłużył pobyt w wojsku. John stacjonując w Iraku otrzymał od dziewczyny pożegnalny list, w którym poinformowała go, że zakochała się w kimś innym. Po kilku latach chłopak wrócił do domu i spotkał się z ukochaną. Jego uczucie do Savannah nigdy się nie zmieniło. Gdy poznał Tima, męża Savannah pragnął, żeby byli szczęśliwi i dokonał niesamowitego poświęcenia. Po śmierci ojca sprzedał kolekcję numizmatów, które przeznaczył na leczenie Tima.
Książka „I wciąż ją kocham" opowiada o prawdziwej miłości, która może zdarzyć się każdemu. Szkoda tylko, że do końca nie spełnionej. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Podczas jej czytania można uronić kilka łez, bo jest powieścią bardzo wzruszającą. W celu porównania z lekturą można sięgnąć po adaptację filmową z udziałem Amandy Seyfried i Channinga Tatuma. Książkę polecamy wszystkim romantykom!

Ewa Kubik
prowadząca DKK dla młodzieży