florka23 czerwca odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci, w trakcie którego rozmawialiśmy o książce Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki". Tytułowa Florentyna to małe, sympatyczne stworzonko, które właśnie nauczyło się pisać . W zeszycie, który dostała od taty bohaterka książki zapisuje wszystkie ważne wydarzenia ze swojego życia. Z pamiętnika Florki dowiadujemy się między innymi, że nie ma ona koleżanek, bo boi się podejść do innych dzieci; nie rozumie, gdzie podziewa się czas, którego ciągle brakuje jej rodzicom; obserwuje, jak rośnie fasolka i złości się na bałagan, który porwał jej pluszowego kotka Rysia. Florka jest ryjówką, ale to całkiem zwyczajne dziecko, które z uwagą i przejęciem obserwuje otaczający je świat. Książka ciekawa, przeznaczona jednak dla nieco młodszych czytelników i chyba głównie dla dziewczynek, bo chłopcy przyjęli ją bez entuzjazmu.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu