Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbyło się 24 czerwca 2015 roku. Tematem spotkania była książka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - „Tajemnica kempingu".
Tym razem Maja, Lasse oraz ich koleżanka Miranda ze swoją małpką Sylwestrem, korzystając z ostatnich dni wakacji, udają się rowerami na biwak nad jezioro. Rozbijają namiot na kempingu Pana Gunnarssona. Panuje tu przyjemna, leniwa atmosfera. Wkrótce jednak spokój zostaje zburzony serią drobnych kradzieży i coraz to bardziej tajemniczym zachowaniem pozostałych mieszkańców kempingu. Gdy w końcu znika cały połów raków właściciela kempingu, Lasse i Maja rozumieją, że dla nich wakacje się skończyły.
Jeśli chcecie rozwiązać zagadkę proponujemy przeczytać książkę.
My się świetnie bawiliśmy. Z braku kempingu urządziliśmy sobie piknik na boisku szkolnym. Polecamy.
Dzieci z DKK

piknik 1