ciociaOpis projektu

Projekt Święto cioci według Elizy Piotrowskiej inspirowany książką E. Piotrowskiej Ciocia Jadzia jest propozycją przygotowania z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym imprezy dedykowanej ciociom. Każde dziecko ma ciocię, jeśli nawet nie jest to siostra mamy lub taty, to po prostu koleżanka rodziców czy sąsiadka. Wśród cioć są te, które dzieci bardzo lubią. Impreza dla cioci to świetna okazja do  pobycia z tą ulubioną i podziękowania jej za to, że jest. Formuła przygotowania święta razem z dziećmi wpisuje się w koncepcję towarzyszenia i wspierania najmłodszych w działaniu, w miejsce narzucania i wyręczania. Dzięki takiej formule dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również zdobywają ogromne umiejętności, uczą się samodzielności, odpowiedzialności czy podejmowania decyzji.

Propozycja realizacji projektu

Projekt Święto cioci według Elizy Piotrowskiej został podzielony na dwie części.

Na część pierwszą – roboczą składa się kilka spotkań przygotowujących do Święta Cioci. W trakcie spotkań roboczych dzieci razem z dorosłymi szukają pomysłów na imprezę, wypracowują wspólnie scenariusz święta, przygotowują również materiały do realizacji zadania (zaproszenia i prezenty dla cioć, wystrój pomieszczenia itd.)

Część druga to Święto Cioć – 2,5 godz. spotkanie, czas zabawy dla dzieci i zaproszonych cioć

Scenariusz