„Pajączek na rowerze” w DKK dla dzieci w Jabłońcu.

DKK 14.4W marcu rozmawialiśmy o książce Ewy Nowak „Pajączek na rowerze”. Autorka opowiada nam historię znajomości Oli i Łukasza. Ona ma trudny charakter i nie cierpi szkoły, on- przeciwnie, jest grzeczny, inteligentny i chętnie się uczy. Ponieważ są skrajnie różni z początku nie darzą się zbytnią sympatią. Z czasem jednak zaczyna ich łączyć przyjaźń, która stopniowo przeradza się w prawdziwe uczucie. Książka E. Nowak porusza bliskie uczestnikom spotkania tematy; mówi o szkole, kontaktach z rówieśnikami, relacjach z rodzicami ( czasami trudnych) i wreszcie o pierwszej miłości, która zdaniem dorosłych przychodzi za wcześnie. Klubowicze uznali, że książka „Pajączek na rowerze”  jest ciekawa i wzruszająca.

Elżbieta Ferenc - moderator DKK w Jabłońcu