Za oknem zima a u nas już wakacje - DKK dla dzieci w Jabłońcu.

Na pierwszym w tym roku spotkaniu omawialiśmy książkę Barbary Gawryluk „W Zielonej Dolinie”. Główna bohaterka książki - Malwinka - spędza wakacje w domu, podobnie jak większość jej przyjaciół. Dziewczynka mieszka w podgórskiej miejscowości o nazwie Górki, którą chętnie odwiedzają turyści. Okazuje się, że wakacje spędzane w domu wcale nie muszą być nudne. Malwinka i jej przyjaciele przeżywają wiele ciekawych przygód w miejscach o malowniczych nazwach, jak Jagodowy Jar, Wesoła Polana czy Zbójecka Góra. Z książki B. Gawryluk dowiadujemy się dużo o przyrodzie podgórskich terenów, ale też o kulturze Łemków, z których wywodzi się mama Malwinki. Książka „W Zielonej Dolinie” podobała się uczestnikom spotkania. Każde z dzieci biorących udział w spotkaniu miało swojego ulubionego bohatera. Klubowicze porównali książkę B. Gawryluk do „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu

DKK 14.1DKK 14.2