„DLA CIEBIE WSZYSTKO” Nicholas Sparks

dlaCiebieWszystkoNichloasSparks

Główni bohaterowie opowieści Dawson i Amanda mieli po kilkanaście lat, gdy połączyła ich pamiętna lekcja biologii, na której przyszło im pracować w parze. Od tamtej pory stali się niemalże nierozłączni byli w sobie zakochani, nie było to jednak błahe uczucie, któremu dane będzie zaniknąć. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Chłopak jednak odstawał od swoich krewnych. Pełen spokoju i dobroci, pragnął wieść szczęśliwe, pełne uczciwości życie. Matka Amandy jednak planowała dla dziewczyny całkiem inną przyszłość.  Wszystko się jednak zmieniło kiedy pewne wydarzenie zmienia losy tych dwojga. I tak przychodzi im się rozstać na bardzo długi okres czasu, do chwili, kiedy stają się już dojrzałymi ludźmi.

Oboje są już po czterdziestce, z bagażem doświadczeń życiowych.  Amanda – mającą męża alkoholika i gromadkę dzieci, oraz Dawson – żyjący samotnie i pracujący na platformach wiertniczych, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna, który zajmował dość istotne miejsce w ich przeszłości. Kiedyś, lata temu różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawili, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem. Teraz dawni kochankowie spotykają się ponownie i pogrzebane przed laty uczucie powraca.

„Dla Ciebie wszystko”, to historia ukazująca życie, które często bywa niesprawiedliwe. Trudne wybory, które nie zawsze okazują się słuszne, moralność – której mimo wszystko czasami ciężko jest bronić i miłość – która mimo swojej potęgi nieraz musi być skrywana i tłumiona na rzecz innego, niekoniecznie lepszego losu.

Dawson – mężczyzna, który pomimo trudnych doświadczeń, kroczy przez życie z honorem. Czasami zbyt obarczający siebie winą człowiek, który pragnie dobra bardziej dla innych, aniżeli dla siebie. Kochając Amandę, nie chce pozbawiać jej rodzinnego szczęścia, a jednak nie potrafi wyzbyć się pragnienia bycia z nią.

Amanda – matka gromadki dzieci i żona mężczyzny, który ma problemy z alkoholem. Próbująca posklejać jakoś rujnującą się rodzinę, biegnąc przez życie staje nad przepaścią, gdzie zarówno skok w otchłań jak i zawrócenie okazują się nie do końca dobre. Czy będzie w stanie pozbawić dzieci ojca na rzecz swojego uczucia? A może dalej pozostanie nieszczęśliwa, niszcząc ostatnią szansę na ratunek swojej miłości…
Książka zapewniająca paletę emocji. Radość, nadzieja, żal, smutek – wszystko to rodzi się w nas podczas czytania. To idealna pozycja dla romantyczek, dla kobiet, które dopiero szukają idealnej miłości, ale i dla tych, które już ją znalazły.