Żagań, dnia 29.09. 2014 r.

Sprawozdanie

Po wakacyjnej przerwie nastał czas na miłe spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki. Klubowicze pojawili się  26 września o godz. 16.00,  niemal w pełnym składzie.

Tego dnia do dyskusji przygotowana została powieść Małgorzaty Musierowicz "Małomówny i rodzina". Bohaterowie powieści to pięcioosobowa rodzina Ptaszkowskich zamieszkująca w domu, gdzie na parterze znajdowała się biblioteka. To za sprawą  biblioteki mieszkańcy kamienicy próbowali rozwikłać zagadkę pana Zielińskiego... Trójka rodzeństwa: Munia, Tunia i Rzodkiewka wcielili się w rolę detektywów, by  odnaleźć ukryty skarb.
W książce zawarte są wszystkie elementy sensacji - uwięzienie, porwanie, poszukiwanie. W sposób zabawny ukazana została konspiracja. Tajemnica zostaje rozwiązana, znaleziony skarb trafił w odpowiednie ręce, a dzieci otrzymały nagrodę. W książce wszystko dobrze się kończy, dobro zwycięża zło.

Akcja książki jest dynamiczna, wciągająca, wesoła i trzymająca w napięciu do końca. Każdy powinien ją przeczytać bez względu na wiek. Ci, którzy pragną przeżyć wspaniałą przygodę z dużą dawką humoru, z pewnością się nie zawiodą.

Koordynator DKK w Żaganiu
Alicja Ptasińska