Żagań, dn. 29.05.2014 r.

Sprawozdanie

DSC06537Podczas majowego spotkania, w Dyskusyjnym Klubie Książki odbyła się dyskusja na temat przeczytanej powieści Ewy Nowak "Wszystko, tylko nie mięta".

Autorka w świetny sposób ukazała schemat rodziny Gwidoszów 2+3, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Rodzinę tworzą rodzice oraz ich troje dzieci. Najstarszy Kuba to przystojny licealista, karateka, posiadacz brązowego pasa i łamiący niewieście serca. Młodsza siostra Kuby, Malwina jest uczennicą liceum, wchodząca w burzliwy okres dojrzewania. Listę rodzeństwa zamyka prześliczna pięcioletnia Marysia, ciągle zadająca mnóstwo pytań. Do tego należy dodać tatę, byłego nauczyciela, a obecnie agenta ubezpieczeniowego oraz mamę studentkę psychologii, to uzyskamy piorunującą mieszankę.
Jednak to nie wszystko! W powieści można odnaleźć to co w życiu najważniejsze, a mianowicie miłość! Pojawia się miłość rodzicielska, siostrzana, pierwsza oraz ta niechciana.

Powieść Ewy Nowak "Wszystko, tylko nie mięta" to obraz rodziny, która jest dla siebie wsparciem na każdym kroku, wspólnie pokonuje problemy dnia codziennego.
Książka skierowana jest przede wszystkim do młodzieży ale każdy, odnajdzie w niej coś dla siebie.

Koordynator DKK w Żaganiu
Alicja Ptasińska