IMG 1081

Dnia 14.04.2014 roku z odbyło się kolejne spotkanie DKK w filii w Bożnowie . Omawialiśmy książkę Nory Schuurman pt: „Słonecznikowa zima”.

Problem poruszony w książce nie jest nam obcy. Gdy zabraknie jednego z rodziców życie dzieci zmienia się o 180 stopni. Główne bohaterki mają zorganizowany czas, korzystają dodatkowych zajęć, ale to i tak nie zapełni pustki po ich nieżyjącej matce. Ojciec opłacając te zajęcia myśli, że robi to co należy, ale nie tego im potrzeba. Dziewczynki pragną rozmów, zrozumienia i wsparcia ze strony ojca.
Pomoc starszej siostry nie wystarczy, aby wyciągnąć Sanni z depresji i przytłaczającej rzeczywistości w szkole.

Książka godna polecenia.

opiekun DKK w filii w Bożnowie