ZEZIA I GILER

P1130111"Zezia i Giler" Agnieszki Chylińskiej, byli bohaterami ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 29.10.2014 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie. Książka składa się z trzynastu opowiadań, z których każde opowiadanie to inna historia. Na spotkaniu poznaliśmy trzy z nich: "Pierwsze spotkanie", "Kotka Idźstąd" i "Kamienica".

W pierwszym rozdziale dowiedzieliśmy się dlaczego Zezia nazywa się Zezią, a Giler – Gilerem, bo przecież tak naprawdę, to nie są ich prawdziwe imiona. Ciocia dzieciaków, również nie miała na imię "Zagranica", a tak właśnie ją nazywali.
Drugi rozdział opowiada o kotce "Idźstąd". Pewnie się dziwicie skąd ta nazwa i kto tak w ogóle nazywa kota?! A jednak! W rodzinie Zezików wszystko jest możliwe.
Trzeci rozdział przedstawia mieszkańców kamienicy, w której mieszkają Zezikowie. Mieszka tam Straszny Pan ze Straszną Panią, Pani Artystka z córką, Czarna Pani, Pani Modelka, Pan Trampek oraz Państwo Denko i ich dwa psy: "Przestań" i "Przestań do cholery".

Cóż za wyborowe towarzystwo! Ale kto ich tak nazwał i dlaczego? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, koniecznie przeczytajcie zabawne historie Zezi i Gilera. Z nimi na pewno nie będziecie się nudzić!

Moderator DKK we Wschowie
Danuta Ratuszniak