MARCIN PAŁASZ W BIBLIOTECE W OSIECZNICY

DSCF1393DSCF1381DSCF1382

19 września 2014 r. przyjechał do nas na spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej w Osiecznicy pan Marcin Pałasz.

Marcin Pałasz pisze książki dla dzieci i młodzieży, jest też autorem słuchowisk radiowych. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Niegdyś związany ze światem reklamy, obecnie zajmuje się tylko pisarstwem.

Jako nieuleczalny marzyciel kocha deszczowe wieczory przy dobrej książce i kubku zielonej herbaty. Wielki miłośnik zwierząt.

Ulubiona lektura: „Szatan z siódmej klasy”.
Ulubiona bajka: „Calineczka”
Najwspanialsza książka z dzieciństwa: „Kometa nad Doliną Muminków”

Jest autorem ok. 20 książek, a najbardziej znane to:
- cykl książek o psie Elfie
- „Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika”
- „Wszystko zaczyna się od marzeń”
- „Straszyć nie jest łatwo”

Dzieci były zachwycone spotkaniem z pisarzem, który o sobie mówił, że jest „z zawodu pisarzem i optymistą”, a motto jego pracy brzmi „Słowa niosą śmiech”. Autor opowiadał o swoich książkach, zachęcał dzieci, aby korzystały ze swojej wyobraźni i miały marzenia oraz często się śmiały. Bo on śmieje się nawet w czasie snu. Najbardziej dzieci zainteresowała historia przyjaźni autora z jego psem Elfem. Podczas spotkania można było kupić książki autora i zdobyć jego autograf.

DSCF1388DSCF1389DSCF1392