SAM 0028SAM 0031

W czwartek 18 września Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Szkolno- Publicznej w Słonem gościł Marcina Pałasza „z zawodu pisarza i optymistę” jak sam mawia o sobie. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru stąd motto jego pracy „Słowa niosą uśmiech”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy czwartej i piątej.

Od samego początku pisarz wzbudził sympatię dzieci. Spod jego ręki wyszło wiele zabawnych powieści, których bohaterowie doświadczają zwariowanych przygód.
Najważniejszą książką dla Pana Marcina jest  „Sposób na Elfa ”. Książka powstała bez planowania, spontanicznie, a  poświecona jest psu, który wabi się Elf i jest jego wiernym przyjacielem. Nieoczekiwanie książka okazała się strzałem w 10-kę i na liczne prośby dzieciaków powstały kolejne części przygód sympatycznego psa. Historia Elfa pokazuje nam na czym polega psia miłość względem człowieka oraz człowieka względem jego psa. Jest ona ciepła, momentami wzruszająca, a do tego bardzo mądra. Pan Marcin – człowiek z ogromnym poczuciem humoru – podzielił się ze wszystkimi własnym optymizmem.

Autor twierdzi, że pisze po to, żeby przynieść radość czytelnikom. Niejednokrotnie zgromadzeni na spotkaniu uczniowie wybuchali śmiechem, słuchając opowieści o dziwnych i czasem nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek. Pokazał czytelnikom, że będąc dorosłym można jednocześnie mieć duszę dziecka i wielki apetyt na życie. Podczas spotkania pisarz zachęcał do czytania książek, bo dzięki nim kształtuje się nasza wrażliwość i wyobraźnia. Cierpliwie odpowiadał na wszystkie zadane pytania.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość otrzymania autografu z dedykacją oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć z pisarzem.

SAM 0040SAM 0044