Wrzesień kojarzy nam się ze szkołą , dlatego wybrałyśmy kolejną książkę Martina Widmarka pt. „ Tajemnica szkoły". Tytuł sugeruje , iż książka może dotyczyć tajemnic związanych z życiem uczniowskim, w rzeczywistości lektura mówi o przestępstwie fałszowania pieniędzy. Kolejna zagadka , którą muszą rozwiązać Maja i Lasse. Para bohaterów postanawia skompletować zestaw odcisków wszystkich pracowników szkoły, nie chcą też spłoszyć przestępcy dlatego ich działania są precyzyjne i dobrze zaplanowane.
Książka bawi, zmusza też do czytania ze zrozumieniem , aby odkryć fałszerza pieniędzy.

tajemnica szkołytajemnica szkoły 2