tupcio W dniu 26 sierpnia 2015 r. odbyło się spotkanie DKK, które zorganizowane było przy współpracy Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech”. Głównym celem było wspólne czytanie utworu Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio - Mam rodzeństwo”.

Głównym bohaterem książeczki jest tytułowy Tupcio Chrupcio. Rodzice jego byli bardzo zajęci domowymi obowiązkami, więc ich synek marzył o kompanie, z którym mógłby spędzać czas na zabawach. Przy kolacji Tupcio stwierdził, że i on chciałby mieć brata, jednak mama uświadomiła mu, że rodzeństwo to nie przedmiot. Po kilku miesiącach „mała myszka” dowiedziała się, że wkrótce jego rodzina się powiększy, a jego marzenie się spełni. Był bardzo szczęśliwy i wierzył mocno, że nauczy maluszka wszystkiego, co uwielbia robić. Wreszcie doczekał się, został starszym bratem, ależ jakie było jego zdziwienie, kiedy zamiast chłopca urodziła się dziewczynka! Tupcio myślał, że odtąd wszyscy całą uwagę skupią na siostrze, a on będzie jeszcze bardziej samotny. Pewnego dnia, pod ciężarem śniegu, dach mysiej rodziny runął wprost na kołyskę małej Mysi. Dzielny Chrupcio uratował siostrzyczkę i zrozumiał, że czuje się za nią odpowiedzialny. Postanowił też nauczyć ją gry w piłkę, by później wspólnie cieszyć się zabawą.

Książka w prosty sposób ukazuje dzieciom dobro, jakim jest posiadanie rodzeństwa. Uczestnicy spotkania z ochotą dzielili się własnymi przemyśleniami związanymi z powyższym tematem. Dyskusja, która rozwinęła się w ekspresowym tempie, była bardzo owocna. Uczniowie, znając już jedną z historii, chętnie sięgnęli po kolejne części serii o Tupciu Chrupciu.