nocW ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach wraz z panią Zofią Wilczyńską – Mazurek wychowawcą klasy VI zorganizowała Noc literacko – filmową. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiadomości z literatury dziecięcej i obejrzenie ekranizacji polskich powieści dla dzieci i młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się dnia 9 października 2015 roku od wspólnego ogniska, przy którym oprócz zajadania pysznych kiełbasek i ziemniaków wspólnie śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Kolejne działanie, które podjęliśmy polegało na znalezieniu odpowiedzi na zagadkę kryminalną z książki Martina Widmarka pt.„Tajemnica zwierząt", w której zwierzęta w sklepie zoologicznym są chore. Uczestnicy wcielili się w role bohaterów książki,komisarz policji i Maja oraz Lasse musieli przesłuchać podejrzanych. Zabawa wywołała wiele zabawnych sytuacji, a zagadka została rozwiązana. W dalszej części spotkania odbył się konkurs muzyczny pt. „Mam talent", gdzie każdy uczestnik mógł pochwalić się swoimi dowolnymi umiejętnościami. Następnie przyszedł czas na kino, dzieci zaczęły oglądanie od filmu pt. „Kamienie na szaniec", drugi w kolejności był „Szatan z siódmej klasy". Ze względu na to, iż był już 10 października 2015 roku godzina 2:00 część naszych uczestników była już zmęczona, ale nie wszyscy; noc trwała nadal.Wspólne śniadanie zjedliśmy około godziny 9:30, niewyspani, ale z uśmiechem wróciliśmy do domów.

Opiekun DKK –Dorota Klimejko