samaW październiku wspólnie przeczytaliśmy książkę Grzegorza Kasdepke „Sama. Listy z piwnicy". Autor porusza tu ważny problem uczuć dziecka, którego rodzice rozstali się. Karinka, bohaterka książki, czuje się samotna, bo tata odszedł a mama bywa nieobecna myślami. Jedynymi przyjaciółmi dziewczynki są jej zabawki. Niestety, raz na dwa tygodnie mama poddaje się zabiegom upiększającym a jednocześnie zarządza porządki w pokoju córki i wyrzuca do piwnicy jej ulubione zabawki. W tej sytuacji dziewczynka pisze do swoich zabawek listy, dzieląc się z nimi swoimi problemami, obawami i tęsknotą za nimi i za tatą, który już z nią i z mamą nie mieszka. To dorośli często ranią dzieci i zagubieni we własnym świecie nawet tego nie dostrzegają. Jeśli młody czytelnik sam nie jest w sytuacji Karinki to może jego kolega ma taki problem. Książka G. Kasdepke jest godna polecenia zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu