marzycielka5 października 2015 r. na spotkaniu DKK dla młodzieży tematem dyskusji było pięć wyjątkowych opowiadań Erica-Emmanuela Schmitta. W książce „Marzycielka z Ostendy" pisarz wymyślił historie, które były odmienne i niesamowite, ale wszystkie wzruszające. Bohaterami opowiadań byli zwykli ludzie: niepełnosprawna kobieta, starsze małżeństwo, pielęgniarka, strachliwy nauczyciel oraz tajemnicza, starsza pani z peronu. Pierwsza historia była wzruszającą opowieścią o miłości, jak z bajki. W „Zbrodni doskonałej" autor pokazał jak fałszywe i zawistne oskarżenia mogą zniszczyć idealną miłość. W trzecim opowiadaniu „Ozdrowienie" pielęgniarka doceniła swoją kobiecość, bo spotkała właściwego mężczyznę. W czwartym utworze strachliwy profesor z nadmierną wyobraźnią, wpadł w zastraszenie pod wpływem „kiepskiej lektury". W ostatniej historii starsza pani kilkanaście lat wyczekiwała gościa na peronie, gdy już się pojawił, to podarował jej nie tylko radość, ale i śmierć. Wszystkie opowiadania Erica-Emmanuela Schmitta były ciekawe, bo zawierały tajemnice z przesłaniem. Każda historia miała śmiertelne zakończenie.
„Marzycielka z Ostendy" jest to książka poruszająca, budząca emocje, zmuszająca do refleksji, którą czyta się jednym tchem. Gorąco polecamy!

Kubik Ewa
prowadząca DKK dla młodzieży

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.