Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbyło się 12 sierpnia b.r. w Filii w Klenicy, panie wyrażały swoje emocje po przeczytaniu książki Johna Boyne'a „Lekkie Życie Barnaby'ego Brocketa".
To pełna humoru, wzruszająca opowieść o inności, normalności i wierności samemu sobie. Główny bohater to ośmioletni chłopiec Barnaby Brocket, mieszkający w Sydney. Jako jedyny na świecie nie podlega prawu grawitacji i ku oburzeniu rodziców nie może utrzymać się na ziemi. Niechciany przez najbliższych Barnaby wyrusza w wielką podróż, podczas której przekona się, że nie on jeden jest inny niż wszyscy. Książka skłania do wielu refleksji oraz przemyśleń dotyczących obecnego świata i tempa życia. Gorąco polecamy!!
Monika Kubacka
GBP Bojadła, Filia Klenica