tupcio28 października najmłodsi czytelnicy Biblioteki w Wymiarkach spotkali się w celu omówienia książki „Tupcio Chrupcio Nie mogę zasnąć". Główny bohater książki tym razem ma problem z zaśnięciem. Wieczorem Tupcio robi wszystko, aby tylko nie musiał iść spać. Nie pomagają porządki, długie mycie zębów i wyszyty księżyc na piżamce. Tupcio Chrupcio chce, aby czytać mu książeczkę i upewnia swoją mamę, że po opowieści na pewno zaśnie. Tym czasem sen nie przychodzi i Chrupcio w dalszym ciągu nie może zmrużyć oczu. Czy historia Tupcia skończy się pomyślnie, czy uda mu się zasnąć ? Uczestnicy DKK wiedzą jaki jest finał opowieści i zachęcają wszystkie dzieci do sięgania po książki z serii Tupcio Chrupcio.
Książeczka bardzo podobała się dzieciom, które opowiedziały swoje historie z zaśnięciem. Uczestnicy DKK przedstawili ulubione książeczki, które na wieczór czytają im rodzice. Ponadto na spotkaniu dzieci podzieliły się z rówieśnikami sennymi marzeniami i własnymi metodami szybkiego zaśnięcia.