plakat anna19 listopada (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Dębowej Biblioteki Norwida na Zielonogórski Salon Poezji – miniatury z tomiku Anna Mirosławy Szott czytają Zdzisław Wardejn i Andrzej Nowak. Salonowi towarzyszy spotkanie i rozmowa z poetką.

Projekt realizowany w ramach 5. PROZY POETÓW. FESTIWALU LITERACKIEGO IM. ANNY TOKARSKIEJ

5. PROZA POETÓW. FESTIWAL LITERACKI IM. ANNY TOKARSKIEJ – przedsięwzięcie cykliczne, organizowane w Bibliotece Norwida już po raz piąty, mające na celu popularyzację współczesnej polskiej twórczości literackiej, zarówno poetyckiej, jak i prozatorskiej, głównie poprzez spotkania i rozmowy z uznanymi autorami, laureatami i finalistami ogólnopolskich nagród literackich, również z autorami wartościowych propozycji książkowych, które ukazały się na rynku wydawniczym w ostatnich latach. Festiwal promuje także szeroko rozumianą kulturę w formie wydarzeń artystycznych, spektakli słowa, recitali i koncertów. W ten ogólnopolski wymiar Festiwalu wpisane są także działania popularyzujące życia literackie i kulturalne naszego regionu. Stąd patronka Festiwalu i jej twórczość, a także spotkania z lubuskimi poetami, prozaikami, artystami, którzy w znaczący sposób zaznaczają swoją obecność na mapie lubuskiej literatury i kultury.

Tegoroczna edycja Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej trwa od 19 listopada do 17 grudnia br. W ciągu pięciu tygodni odbędą się spotkania autorskie, promocje książek lubuskich autorów, spektakle poetyckie, zorganizowany zostanie również panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli lubuskiego środowiska literackiego nt. kondycji lubuskiego życia literackiego.

Organizatorzy Festiwalu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów, ZUTW – Klub Literacki Oksymoron.

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.