Sprawozdanie ze spotkania Klubu DKK w Siedlisku z dnia 27 listopada br.

Do czytania wybrałysmy książkę Jamesa Pattersona „Szósty cel". Panie miały podzielone zdanie: te lubiące kryminały mówiły, że to dobra i ciekawie zbudowana powieść, a te drugie, że nie bardzo chciało im się czytać tę powieść, ale.. „ zadaną lekturę nie można ignorować, bo o czym będziemy dyskutować". Nie znamy raczej powieści tego pisarza, ale możemy stwierdzić, że bardzo zagmatwał całą akcję omawianej powieści. Występują tu kobiety w roli policjantek czy osób związanych ze śledztwami czy sądownictwem.
Dziwny to kryminał, gdy od początku znamy mordercę, wiemy też dlaczego zabijał czy strzelał do niewinnych ludzi. Chociaż jest też inny człowiek niezadowolony ze swoich sąsiadów, gdyż robił im krzywdę- zabił psa, potem człowieka. Inny wątek to porwania dzieci uzdolnionych czy bogatych z domu, porywanych z opiekunkami, ale nigdy nie było żądania okupu czy innego telefonu od porywaczy.
Porucznik Boxer próbuje ułożyć sobie także w międzyczasie życie uczuciowe oraz chronić je , bo wystawione jest na poważne niebezpieczeństwo. Autor doskonale potrafi opisać swoich bohaterów, ich skomplikowane osobowości, pokręcone losy.
Polecamy dla koneserów powieści sensacyjnych!
Regina Wygiera

6 cel