rekoszDzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w naszej Bibliotece uczniowie Zespołu Edukacyjnego oraz klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w spotkaniu autorskim z Dariuszem Rekoszem. Pisarzem, autorem powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych. Spotkanie miało bardzo ciekawą formę - były to warsztaty, podczas których uczestnicy poznali zasady tworzenia szyfrów. Jak można zaszyfrować wiadomość? Jak sprawić, by osoby niepowołane nie mogły jej odczytać? Tego i jeszcze wielu innych rzeczy można było nauczyć się podczas spotkania. Testem świeżo nabytych umiejętności była próba rozszyfrowania wiadomości przygotowanej przez pisarza. Zwyciężczynią tego konkursu została Klaudia Garwolinska, która w nagrodę mogła sobie wybrać książkę autorstwa Pana Rekosza. Książka oczywiście zawiera autograf i dedykację naszego gościa. Na zakończenie spotkania pisarz dowcipnie i z humorem opowiedział o swojej twórczości i ciekawych ludziach, których miał przyjemność spotkać na swojej pisarskiej drodze. Bardzo dziękujemy za to pouczające pełne nowych doświadczeń spotkanie.