Pierwsze spotkanie DKK w 2015r miało miejsce 26 lutego. Czytelniczki zmierzyły się z książka polskiej pisarki Marii Nurowskiej p.t.: „Niemiecki Taniec".
Autorka bardzo wyraźnie przedstawiła bohaterów powieści. Nie są to osoby, które można zdecydowanie określić jako dobrych lub złych. Bohaterkami „Niemieckiego tańca" są dwie skrajnie różne kobiety. Pani hrabina Eliza jest osobą wyniosłą, mieszkającą obecnie w luksusowym domu opieki w Monachium. Natomiast Marianna poświęciła swe życie pomagając biednej ludności w czarnej Afryce. Łączy je wspólna przeszłość, jednak rozdzielone zostały przez pewne zdarzenie mające miejsce około 50 lat temu. Jedna z nich chce się z historią rozliczyć, a druga o niej nie pamiętać. Obie wywodzą się z arystokratycznych rodów niemieckich. Powieść została napisana na podstawie dziejów rodziny von Krockow, będącej dawniej właścicielami zamku w Krokowej. W książce występuje trzeci bohater – młody Czech, który jest obecnie łącznikiem pomiędzy obiema kobietami. Pomimo tego iż gra rolę drugoplanową, jego postać jest istotna w powieści.
„Niemiecki taniec" pomimo na wiązań do przeszłości, nie jest powieścią historyczną, a o podłożu historycznym. Wspomnienia z okresu II wojny światowej i czasu krótko po niej są przedstawione z perspektywy widzenia młodych dziewczyn, ich potrzeb i problemów.
Panie stwierdziły, że książka skłania do stawiania pytań oraz zmusza do przemyśleń. Zachęcamy do jej przeczytania.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.