„Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy" oraz „Tajemnica urodzin"- wrzesień, październik 2015

„Tomuś Orkiszek i partnerzy" Agnieszki Stelmaszyk to seria książek detektywistycznych dla dzieci. We wrześniu przeczytaliśmy jedną z nich „Na tropie szafirowej broszki" . Główny bohater Tomuś wraz z partnerami kotką, chomikiem i rybką założyli biuro śledcze w domku na drzewie. Zdemaskowanie złodzieja szafirowej broszki królowej Marysieńki nie było łatwe, ale detektyw Tomek świetnie się spisał. Książka została przyjęta przez dzieci entuzjastycznie i wszystko wskazuje na to, że do serii z Orkiszkiem powrócimy. Spotkanie zakończyło się konkursem na superdetektywa, wygrał Marcin. Brawo!

W październiku na życzenie dzieci powracamy do serii z Mają i Lasse Martina Widmarka. To ulubione książki w DKK w Słonem. Tym razem była to „Tajemnica urodzin". Na przyjęciu urodzinowym z okazji pięćdziesiątych urodzin jubilera Muhammeda Karata odbywa się konkurs na najlepszy tort. Bierze w nim udział troje cukierników. Zwieńczeniem uroczystości jest pokaz fajerwerków podczas, którego gaśnie światło o ginie wielki diament z szyi żony jubilata. Lasse i Maja jak zawsze spieszą z pomocą i odnajdują złodzieja. Dzieci szybko i chętnie przeczytały tę książkę. Na spotkaniu z zapałem przystępowały do przygotowanych dla nich zagadek detektywistycznych. Na zakończenie zilustrowały wybrany fragment książki.

Opiekun koła: Ewa Mulawa.