J.Krzyzanek6W poniedziałek, siódmego grudnia Biblioteka Szkolno-Publiczna w Słonem  gościła  pisarkę zabawnych i edukacyjnych książek dla dzieci Joannę Krzyżanek. W spotkaniu brali udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Słonem. Autorka opowiadała o napisanej w dzieciństwie ,pierwszej książce, która zniknęła w tajemniczy sposób i odnalazła się po jedenastu latach. Przedstawiła też bohaterów swoich książek, głównie Lamelię  Szczęśliwą. Pani Joanna wraz z Lamelia poprowadziła uczniów ku przygodzie z ortografią. Znaczna część spotkania miała charakter warsztatów literacko-plastycznych. Były elementy rysowania, tworzenie rodziny wyrazów z „ó”, lepienie z masy solnej o zapachu limonki i czekolady. Pani Krzyżanek ma niezwykłą zdolność nawiązywania kontaktu z dziećmi. Na zakończenie spotkania członkowie DKK wręczyli pisarce upominek w podziękowaniu za urocze spotkanie. Miłą niespodzianką było obdarowanie wszystkich uczestników spotkania folderami o książkach pisarki, małym wolontariacie oraz zakładkami. Można było zakupić  książkę i zdobyć autograf.

Opiekun DKK w  Słonem: Ewa  Mulawa

J.Krzyżanek3