12 kolorów II 1Pierwsze jesienne spotkanie w ramach DKK odbyło się dzięki gościnności początkującej grupy przedszkolnej o nazwie Kotki. Tematem zajęć były kolory. Aby zachęcić dzieci do zabawy, przeczytane zostały wybrane wiersze Marcina Brykczyńskiego z książeczki pt. „12 kolorów”. Następnie Kotki zostały podzielone na grupy poprzez oznaczenie ich odpowiednimi kolorami. To umożliwiło szereg zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci od razy zauważyły podobieństwo chusty do wzoru z okładki książki. Dzięki temu książka i zabawa będzie im się przyjemnie kojarzyć. Świetny początek dla trzylatków na przygodę z biblioteką!

12 kolorów I 1