„Księgarenka" Wendy Welch to ciekawa opowieść o kochającym się małżeństwie, posiadającym dwa koty, dwa psy oraz marzących o tym, by prowadzić własną księgarnię z używanymi książkami. Dwoje ludzi ucieka od pospiechu wielkich korporacji, które zniewalają i zmieniają człowieka by prowadzić spokojne życie bibliofilów, żyć według własnych zasad i spełniać swe marzenia. Kupili dom w niewielkiej górskiej miejscowości o nazwie Big Stone Gap . Początkowo sprzedają książki z własnych zbiorów. Miasteczko, które miało być ich tymczasową przystanią staje się ich domem. Wiele wskazywało na to, że to przedsięwzięcie nie ma prawa się udać, bardzo nierozsądne wydaje się otwieranie księgarni w dobie kryzysu, w epoce e- boków i w małej miejscowości.
Szybko okazuje się, że marzenia i optymizm nie wystarczą, by księgarnia mogła działać. Musieli znaleźć wspólny język ze społecznością, przez którą wciąż byli traktowani jako obcy. Ciągle im powtarzano, że ich pomysł jest zwariowany i nie ma żadnych szans na powodzenie. Mimo wielu trudności nie rezygnują ze swoich planów. Dobrych rad udzielają im przyjaciele. Jeden z nich zamieszcza w „Timie" obszerny, ciepły artykuł. Który przyczynia się do zainteresowania ludzi księgarnią.
Księgarnia Wandy i Jacka staje się miejscem ciekawych spotkań, wymiany poglądów, gabinetem terapeutycznym, miejscem relaksu a nawet namiastką kościoła. Właściciele księgarni umieli słuchać i to było ważnym atutem. Ciepła, pełna humoru powieść o tym, jak ludzie rezygnują z pracy w wielkich korporacjach, by realizować swe marzenia prowadząc życie skromnych bibliofilów w cichej górskiej miejscowo0ści, gdzie z biegiem czasu zdobywają uznanie i sympatię miejscowej ludności.
Wiele miejsca w utworze zajmują recenzje znanych utworów literatury amerykańskiej i obcej.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.