logo ACADEMICA

CWPN Academica w Norwidzie - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida oferuje dostęp do nowej usługi: Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica (CWPN Academica). Autorem projektu jest Biblioteka Narodowa a jego celem jest ułatwienie dostępu do publikacji naukowych.
CWPN Academica to przede wszystkim cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, system rezerwacji artykułów i książek oraz bezpłatne i legalne źródło wiedzy. System skraca do minimum czas oczekiwania na książkę i ogranicza koszty związane ze sprowadzeniem książki drogą pocztową. Oferuje dostęp do tysięcy publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, często niedostępnych w bibliotece. Znajdziemy tu najnowsze podręczniki akademickie, publikacje naukowe i kompletne roczniki czasopism, także te zalecane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udostępnieniu podlegają publikacje naukowe należące do zbiorów Biblioteki Narodowej, które mają postać cyfrową, i które z racji ochrony autorskich praw majątkowych nie są dostępne nieodpłatnie z legalnego źródła w sieci Internet. Z CWPN Academica korzystać mogą zarejestrowani użytkownicy Biblioteki, po zaakceptowaniu Regulaminu, w Czytelni Ogólnej na przeznaczonym do tego celu terminalu. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń.
www.academica.edu.pl

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.