IBUK libra logo

IBUK - http://libra.ibuk.pl/ ibuk.pl to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziemy tutaj elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

W Bibliotece WiMBP w Zielonej Górze zakupiliśmy część publikacji, a lista ich tułów formacie pdf znajduje się ---> tutaj.

W serwisie ibuk.pl można: czytać książki kiedy tylko się chce na komputerach dostępnych w gmachy Wojewódziej i Mieskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida, na dowolnym urządzeniu bez instalacji dodatkowego oprogramowania, jeżeli tylko będziemy w obrebie sieci lokalnej WiMBP. Wszystkie książki można czytać także na tablecie i smartphon'ie, bez pobierania aplikacji z Apple AppStore lub Google Play - wystarczy, że uruchomimy przeglądarkę internetową i wpiszemy adres: http://libra.ibuk.pl/.

Do czytania w domu potrzebny jest PIN, którego podłączenie jest niezwykle proste, a instrukcję mozna znaleźć w pliku pdf --->tutaj.

Ważne:

PIN'y rozdawane są tylko zarejestrowanym Czytelnikom WiMBP przez Pracowników udostępniania w Czytelni Ogólnej, Mediatece "Góra Mediów", na Filiach Miejskich (adresy filii).

Poniżej plakat usługi.

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.