gw logo

 

Internetowe Archiwum Gazety Wyborczej to: artykuły, które ukazały się w Gazecie Wyborczej od 1989 roku - łącznie ponad 3,5 miliona artykułów z codziennych wydań Gazety Wyborczej, - bieżące zasilanie nowymi artykułami, wyszukiwanie proste, a także wyszukiwanie zaawansowane z wieloma dodatkowymi opcjami pozwalającymi zaoszczędzić czas potrzebny na odnalezienie poszukiwanych treści.

Archiwum zawiera artykuły o różnej tematyce, między innymi gospodarczej (giełda, finanse, telekomunikacja, technologia) politycznej, społecznej i kulturalnej. Stanowi bezcenne źródło informacji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Ze względu na bogaty zasób tekstów, ich szerokie spektrum oraz stałą aktualizację, dostęp do Archiwum pozwala śledzić zmiany sytuacji gospodarczej, politycznej i społecznej w Polsce i na świecie, w ostatnich kilku latach. 

Pełen dostęp do tej bazy możliwy jest tylko w gmachu głównym WiMBP (z wyłączeniem filii miejskich) dla zarejestrowanych Czytelników w działach:

  • Czytelnia Ogólna (I piętro, tel.: 68 45 32 617),
  • Mediateka "Góra Mediów" (I piętro, tel.: 68 45 32 615),
  • Dział Informacji Regionalnej i Bibliograficznej (parter, tel.: 68 453 26 06).

 

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.