krzyzanekW ramach Dyskusyjnych Klubów Książki 7 grudnia 2015 Bibliotekę Bromby i Przyjaciół odwiedziła popularna autorka Pani Joanna Krzyżanek.krzuzanek

Zaproszenie przyjęły dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 10 oraz klasy czwarte Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1. Uczniowie poznali treść oraz ciekawe ilustracje do książki pod wyjątkowym tytułem Bajka pachnąca czekoladą, a wszystko za sprawą prezentacji multimedialnej i opowieści autorki.

... „Dawno dawno temu było miasteczko. [...] Mieszkali w nim Hilaria i Balbin Andruszkowie. Na piętrze mieli przytulne mieszkanko, a na parterze sklep z czekoladą"...

Uczestnicy dowiedzieli się, że strony tej książki rzeczywiście pachną czekoladą!
Drugi etap spotkania to warsztaty modelowania z masy solnej dwukolorowej i uwaga - również pachnącej czekoladą. Małe ręce dzieci wyczyniały cuda, projekty powstawałyz wyobraźni oraz przy użyciu foremek do ciast. Zrobiono kolorowe, magiczne i pachnące ozdoby na choinkę.
Można było zapoznać się najpopularniejszymi książkami autorki, a także je kupić i poprosić o dedykację. Nauczyciele oraz dzieci gorąco dziękowały Pani Joannie za spotkanie i warsztaty.

Anna Kwapińska
DKK przy Filii nr 9 WiMBP Bibliotece Bromby i Przyjaciół