Apollo11W ramach  grudniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki  wspólnie przeczytaliśmy i omówiliśmy książkę Ewy Nowak „Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc”.

Autorka opisała prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce w 1969 roku a zrobiła to w sposób prosty i ciekawy, ubarwiając opowieść mnóstwem ciekawostek. Uczestnikami  historycznej wyprawy byli Neil Armstrong, Michael Collins i  Buzz Aldrin . Z książki Ewy Nowak dzieci dowiedziały  się jak wyglądały ich  przygotowania do startu,  sam lot, zejście astronautów na powierzchnię Księżyca i wreszcie powrót na Ziemię. Książka jest ciekawa, wciągająca i warta polecenia. W drugiej części spotkania dzieci wykonały w grupach ilustracje do książki, wykorzystując do tego różne dostępne materiały. Na obrazkach znalazły się (oczywiście) rakiety kosmiczne. Spotkanie jak zwykle zakończył poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu