Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają 21 stycznia o godz. 18.00 do Sali Dębowej na spotkanie z Edytą Jungowską.

Moderator spotkania: Anna Polus – zastępca dyrektora WiMBP.

Edyta Jungowska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz wydawca audiobooków dla dzieci i młodzieży, właścicielka wydawnictwa Jung-off-ska.
Absolwentka PWST w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej
w spektaklu "Zapolska, Zapolska", w reżyserii Adama Hanuszkiewicza w 1990 r. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w "Amadeuszu" Petera Shaffera, w reżyserii Macieja Wojtyszki (Teatr Telewizji). Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe, występowała także w programie dla dzieci Ala i As.
Wielokrotnie nagradzana: nagroda im. Leona Schillera za rok 1996, nagroda Ewy Demarczyk i nagroda im. A. Waligórskiego w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2000 roku. Na stałe związana z Teatrem Studio. Występuje w wielu sztukach, m.in. Teatru Telewizji (ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV).
Od roku 2010 producentka audiobooków dla dzieci z najlepszymi książkami Astrid Lindgren.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy.