Do grona Dyskusyjnego Klubu Książki dołączyli nowi miłośnicy czytania. Są to między innymi : Martynka, Klaudia, Pola, Ola i Ania. Dziewczynki są trzecioklasistkami i kochają książki. Spotkanie nowych uczestników odbyło się 15.01.2016 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie. Przewodnim tematem była książka Grzegorza Kasdepke pt. ,,Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”. Zarówno autor, jak i każdy z nas, pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Chce przekazywać mu wiedzę, która sprawi, że wyrośnie na odpowiedzialnego, mądrego i właściwie postępującego człowieka – a nie da się tego uzyskać bez nauczenia dziecka właściwych zasad postępowania. Dlatego warto sięgnąć po książkę Savoir – vivre dla dzieci. To zbiór zabawnych historyjek, a każda historyjka stwarza okazję do przekazania wielu cennych wskazówek na temat tego, co wolno, a czego nie, jak powinno się postępować, czego wystrzegać. Dzięki nim dziecko zdobędzie wiele cennych informacji, które pomogą mu zrozumieć zasady rządzące naszym światem. Każda wskazówka jest krótka i bardzo zrozumiała. Savoir-vivre w wydaniu Grzegorza Kasdepke to zręcznie napisany, z właściwym sobie humorem, praktyczny poradnik manier dla dzieci – a należy pamiętać, że dobre maniery obowiązują zawsze i wszędzie: w domu, pracy, szkole… dlatego warto je znać.

Moderator DKK