Na pierwszym w 2016 roku spotkaniu rozmawialiśmy o najlepszej, najukochańszej cioci, którą ma niemal każde dziecko. Podstawą naszej dyskusji była książka Elizy Piotrowskiej pt. „Ciocia Jadzia”. Opisana przez autorkę tytułowa ciocia Jadzia jest fantastyczna, zawsze ma czas, jest nieco ekscentryczna, przychodzi, gdy na nią czekamy i pozwala na więcej niż rodzice. Ciocia ma dziwnych znajomych (takich jak Genek Powsinoga, Stefan Salceson czy Pelagia Rzepa), potrafi złapać złodzieja w autobusie, nauczyć jak wygląda przyjaźń a nawet przebrać się odpowiednio i iść do przedszkola na obchody Dnia Dziadka. Uczestnicy spotkania chętnie opowiadali o swoich ulubionych ciociach a ciepła i zabawna książka Elizy Piotrowskiej okazała się doskonałą lekturą na pierwszy tydzień ferii zimowych.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu