26 listopada 2015r. na spotkaniu naszego Dyskusyjnego Klubu Książki dzieliliśmy się opiniami i uwagami na temat książki Krystyny Kofty pt.”Kobieta zbuntowana. Autobiografia”.  Większość klubowiczek pierwszy raz zetknęło się z twórczością Krystyny Kofty. Kilka osób czytało jej felietony w kobiecych czasopismach. Należy dodać, że nasz klub wzbogacił się o nową czytelniczkę, którą serdecznie przyjęliśmy do naszego grona.

Książka bardzo nas zaciekawiła. Dzięki niej poznajemy pisarkę jako niezależną, wrażliwą kobietę, obserwatorkę życia ludzi i ich problemów. Otwartą na wszystko i wszystkich, uczciwą, szczerą i gardzącą wszelkim zakłamaniem. Kobietę zbuntowaną, nie dającą się sobą manipulować. Osobę, która ciekawie opisuje swoją rodzinę bliższą i dalszą, znajomych, dzieciństwo, czasy dorastania, przebieg pracy twórczej bez zbędnych ubarwień i przemilczeń. Feministkę, która odważnie wypowiada swoje poglądy. W książce jest spora dawka faktów z jej życia intymnego i naszym zdaniem trzeba mieć dużo odwagi, aby je opisać. Zatem jest kobietą odważną, posiadającą jednocześnie duże poczucie humoru  i nie -bywały optymizm, pomimo poważnej choroby. Każdy rozdział zawiera fotografie wzbogacające treść.

Książkę czyta się dobrze, chociaż jest ona bardzo obszerna – ponad 500 stron. Zaletą jest świetny język i styl. Jednak nie obyło się bez słów krytycznych ze strony dwóch czytelniczek, które pierwsze sto stron oceniły jako nieciekawe i nużące.

Podsumowując twierdzimy, że warto sięgnąć po biografię Krystyny Kofty, dlatego „Kobietę zbuntowaną” POLECAMY!                                                                                                          

Krystyna Kalisz, DKK Stare Strącze

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.