3 września 2016 roku po raz kolejny odbezie się Narodowe Czytanie. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda chciałby, aby to wyjątkowe spotkanie odbyło się przy autorze dzieła wybranego przez samych Polaków.

W swoim przesłaniu Prezydent Andrzeja Duda,  zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2016. W wyniku konsultacji z wydziałami filologicznymi polskich uczelni oraz Radą Języka Polskiego wybranych zostało pięć dzieł, spośród których wyłonione zostanie jedno, które wspólnie przeczytamy w pierwszą sobotę września.

Tytuły dzieł:

Chłopi – Władysław Reymont
Noce i dnie – Maria Dąbrowska
Wesele – Stanisław Wyspiański
Popioły – Stefan Żeromski
Quo vadis – Henryk Sienkiewicz

Zapraszam Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila, który należy odesłać na adres: narodowe.czytanie2016@prezydent.pl . Aby głos był ważny w temacie e-mail powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Oddawać głos na wybrany tytuł można do 11 lutego br